Ing. Jan Zahradil

Řekněme NE evropské federaci!
  • ODS
  • europoslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,29. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

28.11.2018 12:40:00

Evropská unie potřebuje důkladně vyladit

Evropská unie potřebuje důkladně vyladit

Kandidát evropských konzervativců na pozici předsedy Evropské komise v Bruselu představil svůj volební program.

 Pokud by byl po květnových volbách potvrzen hlavami členských států, Zahradil plánuje ‚Velký právní úklid‘ v evropské legislativě, posílení ochrany vnějších hranic, víc pravomocí pro národní parlamenty nebo další liberalizaci mezinárodního obchodu mezi Evropou a zbytkem světa.

„Věřím, že Evropská unie potřebuje důkladně vyladit, proto jsme také zvolili slogan ‚Retune the EU‘. Chci být hlasem zdravého rozumu mezi dvěma extrémy, mezi těmi, kdo chtějí unii zničit, a těmi, kdo ji chtějí centralizovat a dále odebírat členským státům pravomoci,“ uvedl Zahradil.

„Po květnových eurovolbách může evropská politika vypadat podstatně jinak. Lidovecko-socialistická koalice ztratí většinu, a je dost možné, že to budeme my, kdo bude mít rozhodující slovo. Nová komise musí začít tím, že přezkoumá celou unijní legislativu a zjistí, co nefunguje, co je zastaralé nebo jaké předpisy příliš zatěžují občany a podnikatele. Zásadní revizi potřebuje také evropský rozpočet, z nějž odtékají obrovské částky na projekty nebo agentury, které nemají žádný efekt.“

„Výsledky voleb v Evropě v poslední době jasné ukazují, že stojíme na zásadní křižovatce, kde se rozhoduje, jestli se podaří obnovit důvěru občanů v EU. Věřím, že Evropské unii je ještě možné dát nový směr, pokud se začne chovat racionálně, bude skutečně naslouchat občanům a respektovat členské státy,“ dodal Jan Zahradil.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout