Ing. Jaromíra Vítková

  • KDU-ČSL
  • Blansko
  • senátorka
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,03. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

15.11.2019 19:01:00

Účast na národní pouti v Římě k výročí svatořečení Anežky České byla zážitkem

Účast na národní pouti v Římě k výročí svatořečení Anežky České byla zážitkem

Senátorka Jaromíra Vítková se zúčastnila senátní delegace národní poutě v Římě u příležitosti oslav 30 let od svatořečení Anežky České.

Senátní delegace byla ve složení: Miluše Horská, Jiří Oberfalzer, Ivo Bárek, Miloš Vystrčil, Jaromíra Vítková a Herbert Pavera. Do Říma vyrazili také všichni čeští a moravští biskupové, muzikanti a tisíce poutníků.
„Národní pouť začala v pondělí a program byl třídenní. V úterý 12. listopadu to bylo přesně 30 let od chvíle, kdy byla Anežka svatořečena papežem Janem Pavlem II. V 10 hodin se uskutečnila pontifikální mše v Bazilice svatého Petra, kterou vedl kardinál Dominik Duka. Nechyběl poté ani slavnostní koncert České nebe ke cti sv. Anežky,“ uvedla senátorka Vítková.

Středeční generální audience na náměstí sv. Petra v Římě se zúčastnily tisíce poutníků z celého světa. Velkou skupinu tvořili poutníci z České republiky. Biskup Jan Vokál, předseda poutního výboru, předal papeži pamětní dar – sochu svaté Anežky České. Společně se sochou byl také předán finanční dar pro chudé ve výši 1,2 milionu korun. Zakončení národní pouti bylo mší svatou v Bazilice sv. Jana v Lateráně.

„Zažila jsem krásná setkání, prožila jsem silné okamžiky při všech bohoslužbách a setkala se s řadou významných a dobrých lidí. Radostí pro mě byla i krátká shledání s poutníky z Jižní Moravy. Účast na národní pouti v Římě k výročí svatořečení svaté Anežky České byla zážitkem na celý život,“ zakončila senátorka Vítková.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama