Ing. Jaroslav Lobkowicz

  • TOP 09
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,17. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

17.11.2015 17:36:00

Zavřít hranice nepomůže. Všechny evropské informační služby musí spolupracovat

Zavřít hranice nepomůže. Všechny evropské informační služby musí spolupracovat

TOP 09 v Plzni uctila památku pařížských obětí

V sobotu se před Francouzskou Aliancí v Plzni konalo setkání k uctění památky pařížských obětí teroristických útoků. Vyjádřit Francii podporu a solidaritu přišel také předseda plzeňské TOP 09 a prezident Francouzské Aliance Ondřej Ženíšek společně s poslancem za Plzeňský kraj Jaroslavem Lobkowiczem a místostarostou centrálního plzeňského obvodu Radoslavem Škardou.

,,Jde o obrovskou tragédii. Pro mě osobně o to větší, že jsem v Paříži 10 měsíců pobýval, některá místa, kde došlo k útokům, moc dobře znám a mám tam plno přátel. Jak znám ale povahu Francouzů, tento barbarský teroristický čin zejména zvýší vzájemnou solidaritu. Francouzi jsou hrdým národem, který se nenechá zastrašit a to je podle mne momentálně velmi důležité.

Proto bych takový čin fanatických teroristů přirovnal k zákeřnému píchnutí do obrovského vosího hnízda, které obyvatele Francie, potažmo celé Evropy, ještě více sjednotí. Cílem tohoto odporného teroristického útoku nebyla pouze Paříž či Francie, ale všechny demokratické, svobodné země světa, v podstatě samotné základy demokracie, základy evropské kultury,“ uvedl předseda TOP 09 v Plzni Ondřej Ženíšek.

Jaroslav Lobkowicz přišel společně s manželkou Elizabeth Lobkowicz, původem Francouzkou. „Je to strašné, ale vlastně se to očekávalo. Teď by měli všichni, jak pozice, tak opozice, dělat něco proti tomu. Zavřít hranice nepomůže. Všechny evropské informační služby musí spolupracovat a dávat si informace, aby o nebezpečí věděly,“ uvedl Jaroslav Lobkowicz.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama