Ing. Jaroslav Zámečník, CSc.

  • SLK
  • Liberec
  • primátor
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -2,67. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

27.01.2020 17:21:00

Nové vybavení ulehčí dobrovolným hasičům těžkou práci

Nové vybavení ulehčí dobrovolným hasičům těžkou práci

Dobrovolní hasiči z Vesce dostali zásahové vozidlo s cisternou za téměř 7 milionů korun.

Na tradiční schůzi dobrovolných hasičů z Vesce zavítal primátor města Jaroslav Zámečník, jeho náměstek Jiří Šolc a hejtman Martin Půta. Poděkovali všem za obětavou práci a společně předali novou cisternovou stříkačku Scania za téměř 7 milionů korun. Na pořízení vozidla se podařilo získat státní dotaci ve výši 2,5 mil. korun a dalším milionem přispěl Liberecký kraj. Tři miliony zaplatilo město Liberec.

Vozidlo je vybaveno osvětlovacím stožárem, lanový navijákem, nádrží o objemu 4000 litrů vody a 240 litrů pěnidla a dalším požárním příslušenstvím.
„Věřím, že nové vybavení ulehčí jednotce dobrovolných hasičů těžkou a záslužnou práci a také přispěje k celkovému zvýšení bezpečnosti jak ve městě, tak i zasahujících hasičů," řekl primátor Jaroslav Zámečník.

Sbor dobrovolných hasičů Vesec je nejstarším sborem v Liberci. Letos oslaví 155 let od založení. Ze 135 členů je 22 žen, 38 mužů, 26 děvčat a 49 kluků. Mladí hasiči se zúčastňují řady soutěží, největšího úspěchu dosáhla mladší dorostenka Vendula Chlomková.

Jednotka má 17 členů, z toho je jedna žena. Počet výjezdů na žádost Hasičského záchranného sboru bylo loni 25 a 13 na žádost libereckého magistrátu. Jednotka se zúčastňuje velkých požárních asistencí, jako je Benátská! nebo Liberecký jarmark u radnice. Na sobotním setkání požehnal farář Pavel Andrš historickému praporu i zásahovému vozidlu.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama