Ing. Jaroslava Pokorná Jermanová

  • ANO 2011
  • Středočeský kraj
  • poslankyně
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,14. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

29.02.2024 10:46:11 - Verča F.

Migrační pakt

Dobrý den, zajímalo by mě, zda se z migračního paktu můžeme nějak vyvázat nebo je to už hotová věc? A řeší vůbec to hlavní, jak nelegální migraci zabránit? Není třeba řešit příčinu problému než pak jeho důsledky?

Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.

Prozatím dotaz nikdo nepodpořil. Buďte první! .)

Odpověď

29.02.2024 17:02:53 - Ing. Jaroslava Pokorná Jermanová
 Dobrý den,
naprosto s vámi souhlasím, že je potřeba řešit příčinu problému, a to v zemích, odkud k nám imigranti přicházejí. Migrační pakt toto bohužel dostatečně neřeší. Hlavní je tzv. povinná solidarita, tzn kvóty. Bohužel to, co jsme odvraceli od roku 2015, tato vláda během svého předsednictví předložila, dohodla a poslala d schvalovacího procesu. Protože však migrační pakt nespadá do oblasti, na které lze uplatnit právo veta, tak už toho moc udělat nejde. Nyní bude migrační pakt schvalovat EP, vláda má pár týdnů prostor pro vyjednání blokační menšiny. Vyzvala jsem jí k tomu, ale obávám se, že vůle k tomu není. Po volbách do EP lze navrhnout revizi Migračního paktu, ale bude to velmi těžké, protože proti nám budou stát velké země, ale my se o to určitě pokusíme.
Děkuji za Vás dotaz a přeji pěkné dny
J. Pokorná Jermanová