Ing. Jiří Burian

  • ODS
  • Sedlčany
  • městský radní
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 2,07. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

03.12.2019 9:23:46

Činnost Stálé komise Senátu PČR VODA - SUCHO

Činnost Stálé komise Senátu PČR VODA - SUCHO

Před pár dny završila Stálá komise Senátu PČR VODA – SUCHO /SKVS/, jako zcela nový orgán Senátu, první rok své existence a připravujeme roční zprávu pro plénum Senátu, kde chceme jasně upozornit na závažná zjištění a nedostatky v boji se suchem v ČR

 

Před pár dny završila Stálá komise Senátu PČR VODA – SUCHO /SKVS/, jako zcela nový orgán Senátu,  první rok své existence a připravujeme roční zprávu pro plénum Senátu, kde chceme jasně upozornit na závažná zjištění a nedostatky v boji se suchem v ČR. Původní úvahy, které vedly Senát k ustavení nové komise byly vcelku jednoduché. Jestliže už dlouhou  řadu let jsou roční srážkové úhrny, tedy co naprší a nasněží během jednoho roku, v podstatě stejné a přesto nás všechny už několik let sucho opravdu trápí, řešení by mohlo být jednoduché – vodu u nás zadržet a nenechat ji rychle odtéct. Na této základní myšlence jednoduchého řešení se asi můžeme všichni shodnout. Ale jak už to bývá, ta nejjednodušší možná řešení se vždy nějak zkomplikují. A to je i případ řešení problematiky voda -sucho. Ti z nás, kteří ale jsou už opravdu „na suchu“ a ten automatismus a banalita, kdy otočíte kohoutkem a teče voda, u nich už nefunguje, ti také těžko chápou a nemohou jednoduše akceptovat, že někdo někde vidí problém, který tam reálně nemusí vůbec být. Proto si Komise dala jako hlavní úkol dohlédnout právě na zajištění pitné vody pro obyvatelstvo. Ne , že by tento úkol současně řešil i vše ostatní, ale bez pitné vody a zajištění této základní lidské potřeby snad nemá ani valného smyslu řešit ostatní věci. Voda je totiž život!

Pokud bude mít kdokoliv zájem se v problematice sucha a vody dozvědět více budu jen rád, protože víc hlav víc i ví…

Mimo to informace o činnosti a výstupy SKVS můžete sledovat na webu Senátu pod záložkou Stálá komise Senátu VODA - SUCHO https://www.senat.cz/organy/index.php?lng=cz&ke_dni=28.11.2019&O=12&par_2=430.

Rád také zodpovím případné dotazy a připomínky týkající se činnosti komise i dění kolem a to například na mém twitterovém účtu: https://twitter.com/buriansedlcany

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama