Ing. Jiří Crha

  • ODS
  • Jihomoravský kraj
  • krajský radní
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,79. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

06.08.2012 20:05:00

Hejtman Hašek financuje volební kampaň z krajských peněz

Hejtman Hašek financuje volební kampaň z krajských peněz

Stávající sociálnědemokratický hejtman Hašek rozhodl, že v období před krajskými volbami bude činnost kraje prezentována formou inzerce v tištěných mediích.

Za vlastní prezentaci přitom hodlá utratit celkem 4, 8 milionu korun z rozpočtu kraje. Načasování tohoto kroku před krajské volby nelze vysvětlit jinak, než že si chce vlastní volební kampaň financovat z veřejných peněz. Hejtman zároveň nabádá ostatní politické strany zastoupené v krajském zastupitelstvu, aby se k prezentaci připojili. Jihomoravská ODS takovýto návrh rezolutně odmítá. Kandidát ODS na hejtmana Jihomoravského kraje Jiří Crha zároveň dnes hejtmana dopisem vyzval, aby od tohoto nehorázného záměru zcela upustil.
  „Návrh stávajícího hejtmana mě upřímně šokoval a zásadně jej odmítám. Využívání krajských peněz k financování volební kampaně je nehoráznost nejhlubšího zrna, i když v podání pana Haška žádná novinka. Společně s bývalým hejtmanem Davidem Rathem hráli v tomto směru vždy první housle. Stačí si jen vzpomenout, jak oba hejtmani plnili krajské noviny svými fotkami takovým způsobem, že místo zpravodajství o dění v kraji připomínaly spíše rodinná alba,“ uvedl Jiří Crha a doplnil: Zaslal jsem panu hejtmanovi dopis, ve kterém jej vyzývám, aby od záměru upustil, a to minimálně v předvolebním období. Jen tak může dokázat, že mu nejde o vlastní kampaň, ale o informovanost občanů. 
  Vedení kraje argumentuje tím, že nákup inzerce z peněz daňových poplatníků je důsledkem ukončení smlouvy mezi krajem a nakladatelstvím CCB na vydávání krajských novin, listů Jižní Moravy. K vypovězení smlouvy přitom ODS vyzývala již v dubnu tohoto roku, důvodem bylo právě ukončení spekulací o jejich zneužívání k politickým bojům.
  ODS vznik krajských listů v minulosti podpořila. Jejich původním posláním mělo být šíření informací o činnosti krajského úřadu jednotlivým obcím. Tato myšlenka se z novin postupem času bohužel vytratila. Noviny financované z rozpočtu kraje dlouhodobě budí velké rozpory. Kritika se týká hlavně skutečnosti, že si vedení kraje z novin dělalo prostor pro vlastní politickou kampaň.
Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama