Ing. Jiří Crha

  • ODS
  • Jihomoravský kraj
  • krajský radní
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,78. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

18. 4. 2012 18:48:29

Populistická petice vinaře před daní neochrání

Populistická petice vinaře před daní neochrání

Členové jihomoravské ODS hodlají proti návrhu ministerstva financí bojovat prostřednictvím svých zástupců ve sněmovně.

Rozhodla o tom regionální rada ODS na svém včerejším zasedání. Kandidát ODS na hejtmana Jihomoravského kraje Jiří Crha se tak nepřipojí k petici proti zavedení spotřební daně z vína.

„Jsem přesvědčen, že jedině jednáním na vládní úrovni jsme schopni zavedení spotřební daně z vína zabránit. Chci proto poděkovat našim poslancům, že nás v tomto boji podpoří,“ uvedl Jiří Crha.

Samotnou petici považuje jihomoravská ODS spíše za populistické gesto, které problém rozhodně nevyřeší. „Myslím, že nyní je potřeba jednat, a ne sepisovat deklaratorní petice. Ministr financí moc dobře ví, kolik lidí jeho návrh popudil a obávám se, že obdrží li jejich jmenný seznam, jeho postoj to neovlivní. Právě z tohoto důvodu svůj podpis k petici nepřipojím.“ doplňuje Crha.

Jihomoravská ODS oslovila s žádostí o podporu přímo premiéra Petra Nečase. Úvodní jednání již proběhlo a pan premiér přislíbil, že se bude celou záležitostí společně s jihomoravskými poslanci zabývat.
Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama