ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 1,73. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

11.12.2013 21:03:40

Energetika bude jedno z hlavních témat nadcházejících Evropských rad

Energetika bude jedno z hlavních témat nadcházejících Evropských rad

Dne 10. prosince 2013 proběhlo neformální setkání předsedy vlády Jiřího Rusnoka s ekonomickými ministry a vedoucími dalších správních úřadů se zainteresovanými nevládními subjekty.

Jednání se zaměřilo na reflexi pozic vlády ČR k významným aspektům energeticko-klimatické politiky EU. Neformální schůzka navázala na dřívější setkání v podobném formátu konané před květnovou Evropskou radou, jež se věnovala energetickým tématům.

Budoucnost energetické a klimatické politiky EU a její dopady na evropskou konkurenceschopnost jsou zásadním faktorem ovlivňujícím zásadním způsobem ekonomiku ČR. Budou současně jedním z hlavních témat nadcházejících Evropských rad. Diskuse se zaměřila na další vývoj pozic vlády ČR a poskytla prostor pro vyjádření zástupců energetického sektoru a dotčených zájmových svazů.

Výsledky debaty poslouží jako jeden ze vstupů do procesu zpřesňování pozice ČR před jednáními na evropské úrovni s cílem adekvátně reflektovat klíčové priority vlády ČR, zejm. hospodářský růst, zaměstnanost, konkurenceschopnost a udržitelnost ekonomiky ČR.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama