ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 1,73. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

16.12.2013 18:11:03

Premiér a prezident pokřtili knihu o Kramářově vile

Premiér a prezident pokřtili knihu o Kramářově vile

Premiér Rusnok a prezident Miloš Zeman společně pokřtili knihu Kramářova vila – Rezidence předsedy vlády ČR. Křest proběhl v prostorách premiérské rezidence a úvodní slovo pronesl vedoucí Úřadu vlády Radek Augustin.

„Tato kniha pojednává jak o kráse Kramářovy vily fotoaparátem slavného fotografa Herberta Slavíka, tak i o její výstavbě a novodobém využití. Prezident Miloš Zeman je kmotrem knihy proto, že byl prvním českým premiérem, který vilu jako svoji rezidenci využíval,“ vysvětlil v úvodu Radek Augustin.

Podle autora Herberta Slavíka bylo konceptem knihy nejen představení budovy samotné, ale i pohledy z rezidence na Prahu. „Vila je výjimečnou dominantou Prahy, je odsud famózní pohled na město a myslím si, že rezidence si takovou knihu zaslouží,“ uvedl Herbert Slavík a poděkoval dalším spoluautorům, kteří se podíleli na doprovodném textu o historii slavné stavby.

„Ta kniha je opravdu nádherná, je to dobrá ukázka velikosti vily. Tu vnímám jako neopomenutelnou dominantu levého břehu Vltavy,“ ocenil publikaci premiér Jiří Rusnok a poděkoval za její realizaci.

Prezident Miloš Zeman zavzpomínal na osobní pobyt ve vile a při té příležitosti upozornil na krásný výhled z balkonu vily. „Je z něj vidět nejvyšší možný počet pražských mostů. Každý nejdříve vstoupil na balkon, byl dojat krásou Prahy a jednání pak probíhalo v příjemné atmosféře," řekl prezident, který v roli premiéra strávil v rezidenci čtyři roky.

Kramářova vila je novobarokní stavbou se secesními prvky, jejímž autorem je architekt Friedrich Ohmann. Jako sídlo českých premiérů slouží od roku 1998.

Pokřtěnou knihou pokračuje vydávání publikací o budovách Úřadu vlády. Publikaci o Kramářově vile předchází kniha Vila Hany a Edvarda Benešových v Sezimově Ústí. Nová publikace o rezidenci premiérů bude sloužit jako dar pro významné hosty předsedy vlády.
Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama