Ing. Jitka Volfová

  • ANO 2011
  • Liberecký kraj
  • krajská zastupitelka
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 1,08. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

13.05.2021 14:32:00

Česká Lípa investuje do oprav komunikací 17 milionů

Česká Lípa investuje do oprav komunikací 17 milionů

Více než 17 milionů korun investuje letos Česká Lípa do oprav komunikací a chodníků ve městě. Opravy budou postupovat dle schváleného plánu, ve kterém je celkem 21 plánovaných větších oprav.

 Rozběhnout by se měly v průběhu května, start bude záviset zejména na počasí. Nyní ve městě stále probíhají opravy komunikací pomocí technologie silkot.

„Letošní zima byla k chodníkům a komunikacím ve městě poměrně nemilosrdná, zanechala po sobě mnoho výtluků, které komplikují chůzi a plynulou jízdu. Máme seznam zhruba sto padesáti výtluků v necelé stovce ulic po České Lípě a postupně je opravujeme. Vynecháváme právě jen ty úseky, kde počítáme s velkoplošnými opravami. I s těmi jsme již začali a část z nich je hotová,“ uvedl místostarosta České Lípy Jaroslav Turnhöfer.

Z plánovaných velkoplošných oprav jsou hotové opravy povrchů komunikací v Havlíčkově ulici, Wedrichově ulici, v části Bardějovské ulice, v Havířské ulici od kruhového objezdu k Uranové ulici, křižovatka ulic Železničářská a Kovářova a také komunikace na tzv. Starých Ladech. Z plánovaných oprav komunikací je hotová oprava v Liberecké ulici.

Mezi další plánované opravy patří například oprava povrchu v ulici U Mlékárny, oprava chodníků v Dukelské ulici (od křižovatky s Dlouhou ulicí), oprava chodníků na mostě přes Ploučnici v Pivovarské ulici, oprava mostu na cyklostezce Vlčí Důl, dokončení oprav povrchů před centrem „Horník“ na sídlišti Sever včetně umístění nového zábradlí k oběma schodům, a také oprava opěrné zdi a rampy v Jiráskově ulici před domy č.p. 616 a 619. Kromě těchto větších oprav se počítá také s drobnějšími akcemi, jako je dokončení oprav povrchů a chodníku ve Slovenské ulici, oprava povrchu ve Wolkerově ulici, dokončení oprav chodníku v ulici Jana Wericha nebo oprava chodníků v Novém Žizníkově a dalšími.

„Mít opravené chodníky a komunikace je pro naše občany nesmírně důležité, proto plánu oprav komunikací věnujeme zvýšenou pozornost. Pokud nějaký úsek komunikace nebo chodníku ve městě opravíme, má to přímý vliv na spokojenost občanů v dané lokalitě, protože se jim lépe chodí a jezdí. I tak jsme ale bohužel limitováni rozpočtem, proto i chodníky a komunikace musíme opravovat po částech,“ doplnila starostka České Lípy Jitka Volfová.

Plán oprav komunikací na rok 2021:

oprava chodníků a vozovky v Novém Žizníkově (podél domů č.p.60 - 64)
oprava chodníků v ulici Jana Wericha (od č.p. 2420, 2421 do ul. Červeného kříže) + rekonstrukce schodiště ve svahu do ulice Červeného kříže
oprava asfaltové plochy v ulici B. Martinů
oprava vozovky ve Wolkerově ulici
oprava chodníků v Dukelské ulice (od křižovatky s Dlouhou ulicí)
oprava chodníků ve Vrchlického ulici (od ulice 5. května)
vybudování zpevněné plochy na odpadové kontejnery u Jiráskova divadla
oprava povrchu ulice U Mlékárny
oprava povrchů ulice Bohušovická
dokončení oprav vozovky a chodníků ve Slovenské ulici
oprava opěrné zdi a rampy v Jiráskově ulici před č.p. 616 - 619
oprava plochy před obchodem Kopeček v ulici 5. května
oprava povrchu v Myslbekově ulici
dokončení opravy povrchů před centrem "Horník" na sídlišti Sever
oprava ve Wedrichově ulici u sportovní haly
oprava chodníků v parku v Bulharské ulici
oprava chodníků na mostě přes Ploučnici v Pivovarské ulici
oprava mostu na cyklostezce Vlčí Důl
oprava chodníku v Mánesově ulici
plošná oprava vozovky v Liberecké ulici

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama