Ing. Jitka Volfová

  • ANO 2011
  • Liberecký kraj
  • krajská zastupitelka
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 1,26. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

23.09.2023 22:18:00

Vláda se rozhodla zničit obce. STAN ukazuje svoji pravou tvář

Vláda se rozhodla zničit obce. STAN ukazuje svoji pravou tvář

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k dopadům konsolidačního balíčku na obce.

 Teď STAN ukazuje svoji pravou tvář.

Mnoho lidí se domnívá, že tento subjekt je zastoupen především starosty a logicky většinu lidí napadne, kdo by správě obcí měl rozumět více, ale pokud by tomu tak bylo, tak nikdy nebudou v pátek hlasovat pro likvidaci a zrujnování bezmála 6 300 obcí

To, že vláda neposlouchá žádné argumenty, a vlastně na sněmu SMO ČR  to vyslovil i prezident naší země, kdy řekl, že by vláda měla s obcemi diskutovat mnohem více, to mě u její části už úplně nepřekvapuje, ale u subjektu, který se i  ve svém názvu holedbá OBCEMI "Starostové a nezávislí", tak to je na pováženou.

Z toho plyne jediné, že jde pouze a jen o marketingový tah a mystifikaci všech nezasvěcených.

Vláda se rozhodla zničit obce.

Chce opravdu obcím snížit RUD (to je % z daní SR), navíc pokud lidé začnou šetřit, a to se už děje, protože se jim snižují reálné příjmy, tak při nižším výběru daní a nižším %  pro obce, bude snížení umocněné.

Vláda chce zvýšit daň z nemovitostí a zatížit více občany, ale obcím zčásti tuto daň sebere - vždy šla tato daň  výhradně obcím a my zvyšování daně z nemovitostí říkáme NE, teď není čas ještě více lidi zatěžovat

Vláda chce na obce přehodit platbu za nepedagogické pracovníky ve školách, to pro naše město činí cca 26 mil. Kč.

Při zvýšení DPH za svoz odpadu obec zaplatí o dalších cca 5 mil. více (k očekávanému navýšení pro rok 2024 plynoucí z legislativy + 10 mil. )

Celkem v roce 2024 cca 75 mil.

Vláda chce, aby města vykonávala práci pro stát, tj. výkon přenesené působnosti, ale chce snížit příspěvek na tyto činnosti. Je to jako kdyby po vás chtěl někdo upéct dort, ale zaplatil by vám jen třetinu.

V tomto čase přichází kraj se zvýšením částky za dopravní obslužnost zatím v jednání doufám, že najdeme shodu v postupném navýšení.

Očekává se navýšení v dofinancovávání sociálních služeb.

Tlak na obce se zvyšuje a jen těžko dohlédnout, nakolik nás vláda chce vyždímat.

Přitom by jen stačilo vést rozumný dialog a naslouchat.

Hledím do dáli a přemýšlím co nás v blízké budoucnosti čeká.

Naše město i region budu hájit zuby nehty, proto využívám jako starostka  jeden z možných nástrojů, a to prosbu.

Vyzývám tímto a žádám všechny poslance za Liberecký kraj napříč politickým spektrem nedejte nás a podpoře některé pozměňovací návrhy minimálně PN 3148.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama