Ing. Josef Barta, MBA

  • OČR
  • mimo zastupitelskou funkci
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,21. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

21.01.2018 13:05:09

Křetínský, Janeček a Krušné hory

Křetínský, Janeček a Krušné hory

Zájem o využití možností Krušných hor je s současné době především v lokalitě Moldava – Cínovec. Střetávají se tu však zájmy investorů, obyčejných občanů, obcí a „ekologických aktivistů“. Zvítězí tetřívek nebo lidské životy a zdraví?

Lesy v Krušných horách jsou likvidovány exhaláty z tepelných elektráren pod Krušnými horami (Ledvice, Tušimice I, Tušimice II, Prunéřov I, Prunéřov II) a pohled na tu spoušť je skutečně smutný.

Větrné podmínky Krušnohoří se snaží využít společnost Daniela Křetínského k výstavbě větrného parku, který by využil přírodní energii k výrobě elektřiny. Jeho úsilí oslaví brzy desáté výročí a výsledek je zatím nejistý. Obec je pro, většina obyvatel i zdravý rozum také,  ale…

Výstavbu se snaží blokovat pár jedinců, kterým je jedno, že krušnohorské lesy ničí tepelné elektrárny, lidé dýchají exhaláty i prach, umírají na nemoci, které vyvolávají toxické látky obsažené ve vodě, vzduchu či plodinách vypěstovaných v této lokalitě, včetně hub a ovoce. Údajným důvodem jsou hnízdiště tetřívka v lokalitě Moldava/Pastviny – Cínovec.

Ve stejné lokalitě má zájem společnost Karla Janečka těžit lithium a to povrchovým způsobem z odkaliště na Cínovci. Jeho společnost dostala již v roce 2016 všechna povolení k těžbě od báňského úřadu. Co na to pár jedinců a tetřívek? A co pár ekologických aktivistů? Nic?

Lokalita začne opět poskytovat pracovní místa, začnou rachotit stroje, rozjedou se nákladní auta a kamiony. Pomůže to tetřívkovi, který je důvodem trvání sporu o větrníky, nebo mu to bude ubližovat ještě více?

Názory jedinců či malých skupinek lidí by neměly škodit většině obyvatel, bez ohledu na to, zda jde o ekologické aktivisty, úředníky nebo soudce soudů, kteří rozhodují. Místních obyvatelů se to týká, nechť tedy rozhodují oni!

Jedná se přeci o jejich životy a zdraví. Soudci, úředníci a zpravidla ani ekologičtí aktivisté tam nežijí! Možná přestane bavit i tetřívka žít v devastované krajině a přesídlí jinam, stejně jako mnoho českých občanů.

Rozhodnout lze v místním referendu. Věřím, že lidé dají přednost životu a zdraví a každá chvíle, která změny uspíší, je drahá. Internetové možnosti dovolují zapojení do referenda všech obyvatel rychle, levně a spolehlivě.

Občané braňte se rozhodování o vás bez vás. Více naleznete v hodnotové ekonomice na internetu.                                                                                                                              Mark

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama