Ing. Josef Kott

  • ANO 2011
  • Vysočina
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 2,6. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

16.05.2024 14:30:48 - Míla K.

Pomoc zemědělcům

Dobrý den, jste pro pomoc zemědělcům kvůli nepřízni počasí? Já to narovinu nechápu. Proč se pořád zemědělci tak podporují? Netvrdím, že to mají lehké, ale kdo to má dnes snadné? A podporují se snad jiná odvětví, protože se jim nedaří? Neměli by se zemědělci na takovou situaci připravit a třeba nějak pojistit nebo mít vlastní rezervu? Když v obchodech rostli ceny, tak oni taky nebyli solidární a jejich zisky rapidně rostli, tak proč bychom je teď měli dotovat?

Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.

Prozatím dotaz nikdo nepodpořil. Buďte první! .)

Odpověď

22.05.2024 12:23:53 - Ing. Josef Kott
 Dobrý den, důležité je si uvědomit, že poškození kultur díky nepřízni počasí je záležitost, kterou nelze ve většině případů nikterak ovlivnit, popřípadě  ji předejít. Výroba, která je přesunuta do výrobních hal, je ovlivnitelná a předpokládám, že nikdo nepožaduje kompenzace. Jak se ukázalo, na nepřízeň počasí zareagovaly vlády okolních zemí v podobě kompenzací ztrát vzniklých zemědělcům. Růst cen v obchodech není způsoben zemědělci, ale obchodními řetězci s dominantním postavením na trhu.