Ing. Josef Šenfeld

Za lepší život a krásnější domov
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 2,74. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

14.10.2015 13:29:04 - Bulva

pomoc Řecku

Sobotka chce vědět, co se stalo s penězi, které dostalo Řecko na ochranu vnějších hranic schengenského prostoru. To se o to doteď nikdo nezajímal? Nejsem expert na EU, ale s dotacemi jsou stále nějaké problémy a všichni si stěžují na byrokracii. Hlídá si ale EU i to, na co používá daná země peníze, které jsou ji poskytnuty mimořádně kvůli nějaké události-např. na ochranu před uprchlíky?

Odpověď

20.10.2015 10:31:09 - Ing. Josef Šenfeld
Zdravím Vás a děkuji za dotaz.
Ano bohužel se asi nikdo vážně nezabýval penězi, které dostalo Řecko na ochranu vnějších hranic schengenského prostoru. Také nejsem expert na EU, ale obecně platí heslo z cizího krev neteče. Bohužel je to ve smyslu: to je z EU, tak nás to to moc netrápí. A tak se EU to snaží sešněrovat různými pravidly, zjistí se úniky a tak se přidají další administrativní opatření. Ta vedou k tomu, že náročnost administrativy je hodně vysoká a hrozba, že se budou dotace vracet je větší a větší. Slušní si nakonec rozmyslí o dotace usilovat a kdo asi zůstane?
Ale vážně, co se týká schengenu, tady se to přímo nabízí k důslednější kontrole. Tak snad po událostech minulých dnů bude kontrola důslednější. Konec konců jsou to i naše peníze.