ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,15. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

15.07.2011 19:53:00

Češi i Poláci mají v EU společné zájmy

Češi i Poláci mají v EU společné zájmy

Na půdě ministerstva pro místní rozvoj se dnes sešli Kamil Jankovský s polskou ministryní regionálního rozvoje Elźbietou Bieńkowskou.

Přátelské pracovní setkání proběhlo v rámci návštěvy širší delegace předsedy polské vlády Donalda Tuska v Praze. Ministři diskutovali převážně o společných zájmech v rámci Evropské unie.

 Polsko bude nyní, v rámci svého předsednictví v radě EU, moderovat debatu o budoucím víceletém rozpočtu pro programové období 2014-2020. Na podzim se k tomuto tématu přidruží projednávání návrhů nové legislativy pro evropské fondy. Ministr s ministryní se proto dohodli, že Česká republika, jako současná předsednická země tzv. Visegrádské skupiny, bude společné středoevropské zájmy nejen prezentovat, ale především aktivně prosazovat i na úrovni Evropské unie.
  
 Pracovní jednání se také dotklo obsahu evropské diskuse o podmínkách čerpání z evropských fondů v příštím programovém období. Ministr s ministryní se shodli na velkém významu silné kohezní politiky i pro budoucí čerpací období. Projednali také nedávno zveřejněné návrhy Evropské komise, zejména pak ty, které považují za problematické a pro obě země nevýhodné nebo potenciálně nebezpečné. Shodli se také na nutnosti ponechání dostatečné míry flexibility jednotlivým členským státům, která by umožnila reagovat na specifika a rozdíly jednotlivých regionů při čerpání z evropských fondů
Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama