ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 1,68. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

15.11.2016 21:33:02 - Lannister

Váš boj proti svobodě slova

Dobrý den,

mám na Vás dotaz: Proč se snažíte potlačit svobodu slova tím, že předkládáte návrh zákona, který ukládá až jeden rok vězení za uražení veřejného činitele (v tomto případě prezidenta)? Tento návrh zákona je nedostatečně odůvodněn, pouze se odvolává na to, že v jiných evropských státech tento typ zákona existuje.

Nemáte na své straně žádné kvalitní argumenty a přesto se snažíte prosadit zákon, který by výrazně omezil svobodu slovu každého občana České Republiky. Vážíte si evropských liberálních hodnot a svobody projevu? Protože podle všeho to vypadá, že ne.

Odpověď

20.11.2016 12:23:25 - Ing. Karel Fiedler

Váš titulek, stejně jako dotaz je, nezlobte se, dost pomatený. Svoboda slova a hulvátství, neúcta, vulgarismus jsou odlišné věci. V žádném případě nejsem pro (a nenavrhuji !!!) omezení svobody slova. Ať si každý řekne svůj názor na kohokoliv a na cokoliv - plně souhlasím, ale proč při tom tolerovat hulvátství a urážky? A ať se také každý nestydí za svůj názor. Já se za něj nestydím a podepisuji se svým jménem - pod návrhy zákonů, zde na Parlamentních listech i na fcb. Nemám žádné přezdívky ani nicky. (vy se jmenujete "Lannister" ... opravdu?).

Je pravda, že k evropským pseudoliberálním hodnotám (prezentovanými "současným Bruselem a EU) se hlásím s dost velkými výhradami (a mezerami). Potlačování národnostní svébytnosti (a kultur) není pro mě přijatelné. Svoboda projevu a vlastenectví určitě ano. A opakuji omezení svobody slova nikde nenavrhuji.

Karel Fiedler