ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 1,67. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

06.06.2014 12:52:07 - Markéta Hrubá

volební právo cizinců

Co říkáte na návrh Dienstbiera, aby cizinci s trvalým pobytem měli právo volit v komunálních volbách?

Odpověď

06.06.2014 14:08:23 - Ing. Karel Fiedler

Také dobrý den.

Jak je vidno na internetu, pan ministr Dienstbier šokuje dále nejen veřejnost, ale i jeho stranické kolegy. Ostatně co čekat od politika ze strany, která by chybějící pracovní síly řešila "dovozem" imigrantů a dál ždímala obyvatelstvo vysokými daněmi na vyplácení podpor a sociálních dávek již víc než dostatečnému množství nezaměstnaných tuzemských.

Ale konkrétně k vašemu dotazu. Je to další názorový paskvil a šílenost ministra Dienstbiera, kterého bych už spíše nazval ministrem pro lidská nepráva. "Domácímu" obyvatelstvu odepírá možnost se v referendu vyjadřovat k zásadním otázkám a pro platnost referenda zastává princip vysokého kvora, ale hosty by nechal volit ( lidově řečeno - kecat nám ) do všeho. Ten člověk opravdu nese známky pomatenosti. Já myslím, že jeho vládní působení je, boxerskou terminologií řečeno, již opravdu zralé na ručník ( a nemyslím tím ručník na hlavu, i když i tam by v případě pana Dienstbiera nalezl uplatnění ).

Občana dělá občanem volební právo, právo rozhodovat o své zemi. O své zemi mají rozhodovat jen občané ( tedy "domácí" ), nikoliv hosté. Hosté, ať se jako hosté chovají a respektují zvyklosti a výsady domácích. Jsem určitě proti, abychom cizincům s trvalým pobytem přisuzovali statut osoby s naším občanstvím. To je přece dost velký rozdíl ! ....