Ing. Karel Šidlo

  • KSČM
  • Plzeňský kraj
  • Vyšetřovací komise pro vyšetření závažných pochybení, která se stala při přípravě a realizaci stavby dálnice D47
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 2,75. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

14.08.2016 18:50:00

Neschopnost ministerstva dopravy změnit výběr mýtného je zarážející

Neschopnost ministerstva dopravy změnit výběr mýtného je zarážející

Bohužel fakt, že byl schválen postup spočívající v prodloužení stávající smlouvy s firmou Kapsch do roku 2020, neřeší vůbec situaci s dalším vývojem, rozvojem a provozováním elektronického výběru mýta v České republice.

V bezvýchodné situaci dané koncem smlouvy k 31. 12. 2016 došlo pouze k zajištění výběru výkonového zpoplatnění od 1. 1. 2017 a zabránění výpadku příjmů SFDI o cca 9 mld. Kč ročně.

Za velmi kritickou považuji situaci s přípravou dodatku smlouvy na provozování mýtného systému. Deset let platnosti smlouvy s firmou Kapsch nestačilo na vytvoření podmínek pro řádné ukončení smlouvy, převod všech součástí mýtného systému a technologií na Českou republiku. Ministerstvo dopravy bylo vlastní vinou od vzniku smlouvy ve slabší pozici, protože umožnilo dodavatelské firmě nastavit dodatečné smluvní podmínky, které neumožňují řádné ukončení smlouvy a tím vypsání výběrového řízení na nového provozovatele.

Naskýtá se otázka: má ministerstvo dopravy dostatečné vlastní personální a odborné schopnosti připravit potřebný dodatek smlouvy a vynutit si součinnost současného provozovatele, aby po třech letech jeho platnosti bylo možné smlouvu s firmou Kapsch ukončit?

Rychle ubíhající čas, ticho ze strany ministerstva dopravy i nezájem médií informovat veřejnost o stavu a vývoji výkonového zpoplatnění, u mne vyvolává obavy o splnění usnesení Vlády ČR, úspěšném pokračování elektronického výběru mýta od 1. 1. 2017 a zejména po roce 2020.


Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout