Ing. Kateřina Konečná

Jsem poslankyne - díky Vám, pro Vás, s Vámi
  • KSČM
  • europoslankyně
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 2,93. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

07.04.2010 18:06:19

Bízková je odborně i lidsky dobrou volbou

Bízková je odborně i lidsky dobrou volbou

Mediální přestřelky ODS a ČSSD o ministerstvo jsou konečně minulostí.

Několikatýdenní mediální přestřelky ODS a ČSSD jsou konečně minulostí a je jistě dobře, že premiér Fischer nedovolil, podobně jako před dvěma týdny v případě Strany zelených, aby se obsazování ministerských postů v úřednické vládě stalo nástrojem pro mediální zviditelňování politických stran.

Ze současného vedení Ministerstva životního prostředí je Rút Bízková odborně i lidsky určitě dobrou volbou. Má bohaté zkušenosti ze svého působení na pozici náměstkyně a ředitelky sekce politiky a ekonomiky MŽP, velmi dobře rozumí problematice resortu životního prostředí a na rozdíl od svých předchůdců ze Strany zelených dokáže tuto problematiku vnímat skutečně komplexně a bez extrémů, což opakovaně prokázala při jednáních v Poslanecké sněmovně. Je škoda, že post ministryně získává až nyní a že na její nominaci ODS netrvala již při vzniku úřednické vlády.

Je jisté, že novou paní ministryni čeká celá řada problematických a ožehavých témat, jako je otázka elektrárny Prunéřov, řešení špatného stavu ovzduší v Moravskoslezském kraji nebo problematický management Národního parku Šumava. Věřím, že nejen k těmto problémům bude přistupovat skutečně nadstranicky.
Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout