Ing. Kateřina Konečná

Jsem poslankyne - díky Vám, pro Vás, s Vámi
  • KSČM
  • europoslankyně
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 2,93. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

15. 12. 2010 11:42:41

Stanovisko k odvolání ředitele SFŽP

Stanovisko k odvolání ředitele SFŽP

Vyjádření poslankyně a stínové ministryně pro resort životního prostředí Kateřiny Končné k aféře odstartované odvoláním ředitele SFŽP ministrem Drobilem.

Odvolání ředitele SFŽP a informace, které doposud proběhly ve veřejných mediích, svědčí především o naprosto katastrofálním „vkusu“ ministra životního prostředí při výběru nejbližších spolupracovníků. Pro formulaci objektivních závěrů je pochopitelně nutná znalost kompletních nahrávek, nejenom fragmentů publikovaných v mediích a interpretovaných novináři.

Je nezbytné nejenom celkové nezávislé prošetření této kauzy, ale také hloubkový audit činnosti SFŽP. KSČM považuje a vždy považovala za nepřijatelné jakékoliv vyvádění státních prostředků ve prospěch soukromých osob či subjektů, které naznačují některé mediální komentáře v souvislosti s kauzou SFŽP.

Pokud by se potvrdily médii předkládané interpretace o snaze ministra životního prostředí vyvést státní finanční prostředky ve prospěch svůj či jiného subjektu, považujeme jeho setrvání ve funkci za nepřijatelné.

Kateřina Konečná, poslankyně PČR a stínová ministryně pro resort životního prostředí
Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout