Ing. Kateřina Konečná

Jsem poslankyně - díky Vám, pro Vás, s Vámi
  • KSČM
  • europoslankyně
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 2,98. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

20. 11. 2014 10:05:03 - Kysilková Adéla

Babiš

Označila jste Babiše za asociála, ten vám to vyvrací a tvrdí, že plat dává matkám samoživitelkám. Pokud se nepletu, funkce v Bruselu jsou placeny nejlépe. Co tak děláte se svým platem vy? Je mi jasné, že je to soukromý dotaz a neptala bych se, kdybyste s tím sama nezačala.

Odpověď

24. 11. 2014 11:05:11 - Ing. Kateřina Konečná
Pan Babiš se ohradil proti tomu, že jsem ho označila za asociála. Vůbec nevím, kde na to přišel, protože pokud by pozorně četl moje slova, nic takového by nemohl prohlašovat. Ve zmiňovaném článku jsem mj. poukázala na to, že celkové dluhy na alimentech loni dosáhly 13 mld. Kč. I statistiky potvrzují, že rodiče samoživitelé jsou jednou z nejvíce ohrožených skupin chudobou. Na to mi ministr financí opáčil, že přispívá rodičům samoživitelům ze svého platu. Ministr Babiš by měl rozumět tomu, že příspěvky jeho fondu jsou kapkou v moři v problému miliard nezaplacených alimentů. Navíc důležitým přínosem návrhu Ministerstva práce a sociálních věcí je fakt, že stát pomůže samoživitelkám tím, že sám bude pohledávky vymáhat, neboť na to má lepší mechanismy než matka, která se musí starat o děti a své živobytí. 
Andrej Babiš asi nechápe, co znamená systémové řešení - KSČM také v minulosti místo honosných a nákladných kampaní (jak dělá např. ANO) raději posílala peníze například do mateřských škol. Systémové řešení není pomoci pár jedincům, systémové řešení je, aby nikdo z rodičů nemusel být závislý na soukromých darech a expartner mu platil alimenty tak, jak má.

Odkaz na můj článek: http://konecna.cz/tezky-udel-samozivitelek-bez-alimentu-vicepremiera-babise-netrapi/

Odkaz na převrácenou reakci pana ministra Babiše: http://andrejbabis.blog.idnes.cz/c/436058/Svuj-ministersky-plat-posilam-rodicum-samozivitelum.html