Ing. Kateřina Konečná

Jsem poslankyně - díky Vám, pro Vás, s Vámi
  • KSČM
  • europoslankyně
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 3,66. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

18.06.2024 13:17:04 - šebánková

Mír na Ukrajině

Paní Konečná, dobrý den. Jednak gratuluji ke zvolení. Vy opakovaně tvrdíte, že EU má nástroje, jak ukončit válku na Ukrajině. Zajímá mě jaké? Podle mě EU nezmůže nic. A ještě co si myslíte o podmínkách, které si klade Rusko, aby válku ukončilo? Chce nejen část území Ukrajiny, ale požaduje i to, aby nikdy nevstoupila do NATO.

Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.

mosh, pepa222, Vlad IV, Dolnoslezan, paul axe-hawk, pohodař, Kladeňačka1, ptata, jariel231, eva41, tomsik1, Alena F., Žabiař, fesojek, vanpetr, jirka63, čeněk, Valide, poky1, strecjozo, Medvědice, Jaroslav Bachan, Vasa, Alibrožka, bretis, Roman Nas, Laaadik62, Andante, Vladan52, woman1, filc, , kudli, Vladimir48, Venda3, hanus, JohanaF, Aknela, kabi, Bambis, Vida, Jamala, Rembrandt, hrad, Vláďa II., Jirka Nový, Alda Aldovič, Zahradníková Halina, Tamraska, olas, Sascha, mamcaRBK, Chardas, michal gyaraki, Etieno, rybářík, Laďoš, Kunamila, Záleský, dadla, Akavaka, Mánek, martinstanislav, Bedrník, Štír4711, Bulka V, jan1415

Odpověď

06.07.2024 19:44:05 - Ing. Kateřina Konečná
Dobrý den, moc děkuji za gratulaci. EU je v současné době velice aktivní, ale bohužel tak, že podporuje eskalaci konfliktu. Raději než dodávat zbraně Ukrajině, měla by jako světová velmoc tlačit na to, aby si obě strany plus velmoci sedly k jednacímu stolu. Územní podmínky, jaké klade Rusko, jsou jen podmínkami k jednání. Pak už záleží jen na to, na co která strana přistoupí, co z nich zbude. Hlavně ale už aby k tomu jednání, jehož součástí musí být příměří, došlo. Přestali by zbytečně umírat lidi a byli bychom blíž k úplnému míru. Co se týče členství v NATO, Ukrajina by měla zůstat neutrálním státem, Rusko by se necítilo ohroženo jako nyní, když už roky na jejím území působí různé zpravodajské služby, které ji připravovaly na válku. Nemusím opakovat hypotetický příklad s rozmístěním ruských zbraní v Mexiku a případnou reakcí USA, že?

Přeji hezký den.

Kateřina Konečná