Ing. Kateřina Konečná

Jsem poslankyně - díky Vám, pro Vás, s Vámi
  • KSČM
  • europoslankyně
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 3,38. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

13.02.2023 9:41:42 - Jan25

Valorizace důchodu

Zdravím,

jakožto starobní důchodce sleduji diskuse o valorizaci starobních důchodů. V té souvislosti mne napadá otázka. Nešlo by valorizaci důchodů propojit s valorizací platů poslanců a dalších státních úředníků včetně soudců? Pokud nebude pro důchodce, talk nebude ani pro poslance?

Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.

frajava, vodnářka

Odpověď

22.02.2023 8:23:23 - Ing. Kateřina Konečná
Dobrý den, to, co uvádíte zní samozřejmě logicky a mně by přišlo spravedlivé, kdyby se systém nastavil tak, aby si ministři, poslanci i senátoři či Vámi zmínění soudci mohli zvýšit plat teprve ve chvíli, kdy tak učiní i u státních zaměstnanců jako jsou úředníci na úřadech práce, České správy sociálního zabezpečení a další institucí, hasiči, policisté či učitelé a další. Stejně tak až teprve ve chvíli, kdy se valorizují důchody. Změnit to však mohou jen národní zákonodárci, kde teď máme pravici ve vládě i v opozici. Úkolem číslo 1 je tedy dostat levici zpět do parlamentu, aby se tvořily zákony nejen pro ty zajištěné nebo bohaté, ale ve prospěch všech občanů. S přáním hezkých dnů Kateřina Konečná