Ing. Klára Dostálová

  • ANO 2011
  • Královéhradecký kraj
  • místopředsedkyně PS PČR
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 2,65. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

19.04.2024 20:10:00

My chtěli diskusi. Ale vy jste neustále tvrdili, jak je migrační pakt super

My chtěli diskusi. Ale vy jste neustále tvrdili, jak je migrační pakt super

Projev na 98. schůzi Poslanecké sněmovny 19. dubna 2024 k migračnímu paktu.

 Děkuji moc. Já budu velmi krátká. Já bych chtěla jenom vlastně zareagovat na vystoupení pana předsedy Dufka. Ono, pane kolego, na společné řešení už je pozdě. Když se vlastně odehrála ta záležitost 8. června 2023 na té Radě EU, kde byl pan ministr Rakušan, tak my jsme čtrnáctého svolali schůzi, abychom se dohodli na společném postupu, protože ten migrační pakt je prostě od základu špatně. My určitě souhlasíme s efektivní ochranou vnějších hranic. Určitě souhlasíme s bojem s pašeráky, určitě souhlasíme s tím, abychom hledali zázemí pro azyl ve třetích zemích. Ale tenkrát jsme měli usnesení, všichni jste hlasovali proti. Všichni. Protože samozřejmě, kdybychom společně zabrali, pomohli třeba panu ministrovi najít tu blokační menšinu, ale vy jste neustále tvrdili, jak je to prostě super a jak to tady bude. A tohle je výsledek.

Takže teď samozřejmě nový Evropský parlament bude muset hledat tu cestu, abychom opravdu zamezili vstupu těch lidí na území Evropské unie.

Takže jsem na to chtěla jenom zareagovat, že teď už tady máme na stole, pan ministr na tu poslední Radu - a to by mě zajímal váš názor, jestli jste mu dali jako koalice zadání, aby na Radě ministrů 29. dubna, Radě ministrů zemědělství, se pokusil najít tu blokační menšinu. Tam je ten prostor, kde ještě vlastně jde opravdu zatáhnout za tu záchrannou brzdu. Ale blokační menšinu pan ministr pravděpodobně nehledá.

Děkuju.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama