ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,17. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

02.07.2017 0:25:51 - Landys97

Budoucnost po volbách

Jakou vidíte budoucnost české politiky po volách? A jakou vaši osobní budoucnost? Prý už letos kandidovat nebudete, je to pravda? Proč? Jaký očekáváte výsledek ČSSD ve volbách?

Odpověď

07.07.2017 15:44:15 - Ing. Ladislav Šincl
O budoucnosti české politiky rozhodnou ve volbách voliči. Možná, že jsem naivní, ale doufám, že voliči k volbám půjdou a budou volit s rozumem a neprodají svou budoucnost a svobodu za koblihu a nerealistickém snění nenasytného miliardáře toužícího  po moci a zvětšení svého jmění.

Funkci poslancem jsem vykonával více než 11 let.  Koncem měsíce dubna jsem byl  k mému překvaplení v tajné volbě poslaneckou sněmovnou zvolen  (92 hllasů z cca 140 přítomných, poslanců ˇCSSD bylo u tajné volby přítomno 28) do Rady  pro rozhlasové a televizní vysílání. Jelikož tyto funkce jsou dle zákona o střetu zájmů tzv. neslučitelné, dne 30. 6. byl posledním dnem, kdy jsem vykonával funkci poslance. Od 1. 7. jsem členem RRTV.

Svou osobní budoucnost vidím pozitivně. Jsem rád, že nyní budu mít konečně více času především pro svou rodinu, přátele a mé koníčky.    

Primární příčinou proč již dnes nekandiduji a proč jsem až následně kandidoval do RRTV je to, že jsem byl v měsíci březnu 2017 vyškrtnut bez uvedení důvodu z 32 místa návrhu kandidátní listiny pro volby do PSP za Moravskoslezský kraj (MSK). Pro přesnost musím uvést, že mne nevyšktl B. Sobotka či někdo jiný z grémia, ale předsednictvo krajského výkonného výboru MSK.  Tento postup mne mrzí, nebot jsem v této nelehké době chtěl CSSD pomoci svým jménem, které není spojené s žádnou negativní kausou. Současně jsem si chtěl otestovat důvěru mých voličů třeba i z posledního místa na kandidátní listině. Vše má svou příčinou souvislost - kdybych nebyl vyškrnut, kandidoval bych a nebyl bych dnes v RRTV :-)

Výsledek CSSD v nadcházejích volbách bych přál co nejvyšší mimo jiné i protože vláda vedena premiérem B. Sobotkou  dokázala prosadit spoustu pozitivních věci pro občany CR - zvýšení mezd, zvýšení valorizace důchodů,  nejnižší nezaměstnanost v EU a mnohé jiné. Jsem rád, že jsem mohl ve své již dnes bývalé funkci poslance být se svými kolegy z poslaneckého klubu k tomu nápomocen.

Velkým problémem CSSD je to, že tyto své pozitivní výsledky nedokáže tzv. "prodat" a místo ní její úspěchy prodává její největší politický konkurent - Andrej Babiš, který k tomuto zdatně využívá své mediální impérium.

Bude  to nespravedlivé, ale z tohoto i jinách důvodů, které jsem naznačil ve své odpovědi, volebních výsledek nebude dobrý.  Věřím, že se z tohoto v budoucnu poučí.

L. Sincl