Ing. Marian Jurečka

  • KDU-ČSL
  • Olomoucký kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,5. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

26.10.2020 5:40:00

Bojujeme za rodiče

Bojujeme za rodiče

Předseda KDU-ČSL Marian Jurečka uspěl s návrhem na navýšení ošetřovného na 70 % z denního vyměřovacího základu.


Ošetřovné platí i pro osoby pracující na DPP a DPČ, a to po celou dobu trvání mimořádných ošetření. "Jsem rád, že návrh celkem jednoznačně prošel, rodiče totiž nutně potřebují finanční pomoc," komentoval po hlasování šéf lidovců.

KDU-ČSL dlouhodobě ukazuje, že stojí na straně rodičů. V aktuální koronavirové krizi jsou to především lidovci, kteří předkládají návrhy na pomoc rodičům s dětmi. Lidovci připravili návrhy na navýšení ošetřovného ve třech variantách - 70, 75 a 80 % vyměřovacího základu. Prioritou bylo navýšení ošetřovného na 80 %, ve Sněmovně ale na tomto návhru nepanovala shoda.

"Myslíme v KDU-ČSL na pomoc rodičům. Podařilo se přesvědčit sněmovnu a schválit návrh Mariana Jurečky na zvýšení ošetřovného po dobu epidemie COVID-19 na 70 % denního vyměřovacího základu. Díky všem!  Jsme vždy na straně rodičů," uvedl poslanec Marek Výborný.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama