Ing. Marian Jurečka

  • KDU-ČSL
  • Olomoucký kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,49. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

23.09.2019 11:38:00

Dostatek potravin? Záleží na tom, jak Pán Bůh dá

Dostatek potravin? Záleží na tom, jak Pán Bůh dá

Komentá na facebookovém profilu k zemědělství

Dnešní společnost bere dostatek potravin jako něco samozřejmého. Vyrostl jsem od malička v zemědělství a již od svých prarodičů vím, že to není samozřejmost mít dostatek kvalitních potravin. Že i když my zemědělci uděláme maximum dle našich schopností a dovedností ve stáji i na poli, tak konečný výsledek nemáme v rukou.

Můžeme krávu správně nainseminovat, ale nemáme 100% jistotu, že se nám narodí tele. Stejně tomu je i na poli, můžeme špičkově připravit pole a zaset, ale jestli semínko vyklíčí a kolik bude mít klasů a v jakě kvalitě není jen v našich rukou, ale také záleží na tom jak Pán Bůh dá.

Proto je třeba brát naši práci s velkou pokorou a vděčností. Dnes v Olomoucké katedrále svatého Václava bylo poděkování za úrodu, byla to opravdu krásná slavnost. Při nesení darů, bylo symbolicky doneseno dřevo, zvěř, vino, klasy, potraviny, symboly naší práce.

Díky vám všem, kteří v zemědělství, v lese, na rybníku či při zpracování potravin pracujete každý den v jakémkoliv počasí, abychom dokázali uživit lidi na této zemi.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout