Ing. Marian Jurečka

  • KDU-ČSL
  • Olomoucký kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,49. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

12.11.2019 10:03:00

Mít děti je něco, co jako společnost máme hodnotit prestižně a s velkým respekte

Mít děti je něco, co jako společnost máme hodnotit prestižně a s velkým respekte

Komentář na facebookovém profilu k porodnosti

Pamatuji si, když za mnou přišel kolega náměstek či personální ředitel a říkal: “pane ministře, máme problém, zase nám jdou další kolegyně jdou na mateřskou”. #deti #rodina #ferpolitika

Trhalo mi to uši. “ Tohle už nikdy neříkejte, my nemáme problém, my máme radost a budoucnost”.

V prvním roce co jsem byl na ministerstvu jsme po dotaznikové šetření rozhodli zřídit dětskou skupinu. Dnes skvěle fungující “Mateřskou školku Klásek” , která má dnes dvě oddělení a je přímo v budově ministerstva. Často jsem odpoledne potkával rodiče dětí, kteří na závěr pracovní doby měli své děti již u sebe ( byť školka byla otevřena až do 17 hod.) Měl jsem z toho radost. U rodičů a zodpovědných kolegyň a kolegů z MZE jsme začali umožňovat i práci z domova.

Ještě by to chtělo ze strany státu větší podporu částečných úvazků na čemž jako KDU-ČSL pracujeme a věřím, že i toto se podaří.

Chtělo by to ovšem hlavně změnu i v hlavách manažerů a personalistů. Mít děti je něco, co jako společnost máme hodnotit prestižně a s velkým respektem, pokud to bude jinak, pak jako národ budeme nadále vymírat.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout