Ing. Marian Jurečka

  • KDU-ČSL
  • Olomoucký kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,47. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

24. 7. 2019 8:42:00

Myši a hraboši způsobují zemědělcům obrovské škody

Myši a hraboši způsobují zemědělcům obrovské škody

Komentář na facebookovém profilu ke stavu zemědělství

Již před dvěmi měsíci jsem své bývalé kolegy z resortu Ministerstva zemědělství upozorňoval na nutnost řešit kalamitní situaci přemnožených myší a hrabošů, kteří způsobují zemědělcům obrovské škody. Bohužel se nic nestalo. Škody jsou obrovské a kalamitní stav nekončí. Po sklizni obilovin se stěhují hlodavci do kukuřice, cukrovky, vojtěšek a škodí tak dál a budou škodit až do zimních měsíců. Pokud nebude tuhá zima, tak na jaře příští rok ta kalamita bude ještě větší než letos.

Abych předešel některým komentářům, tak tyto škody jsou na velkém území Moravy i u zemědělců, kteří každý rok na svých pozemcích provádějí orbu.

Běžnými prostředky tuto kalamitní situaci zemědělci těžko zvládnou.

Jinak na podzim doporučuji lidem v domácnostech nakoupit větší množství pastí na hlodavce, tato milionová armáda bude mít hlad a bude se přesunovat. Bohužel již vloni bylo možné vidět provratané příkopy okolo cest, ze kterých se hlodavci bez problémů rozšířili do polí.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama