Ing. Marian Jurečka

  • KDU-ČSL
  • Olomoucký kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,45. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

08.04.2020 14:00:00

Za dva a půl roku jste nepřišli s žádným konkrétním opatřením pro rodiny s dětmi

Za dva a půl roku jste nepřišli s žádným konkrétním opatřením pro rodiny s dětmi

Projev na 44. schůzi Poslanecké sněmovny dne 8. 4. 2020 k vládnímu návrhu zákona, kterým se mění zákon o spotřebitelském úvěru ve zkráceném jednání

Děkuji. Dobré skoro poledne. Já budu velmi stručný, ale toto téma, byť je mimo schválený program schůze, je velmi důležité. Já si myslím, že nemůžeme tady se tvářit, že děláme řešení: vlk se nažral, koza zůstala celá. To je řešení, které tady asi vládní koalice chce realizovat, protože říkat, že zvýšíme podporu bydlení především pro mladé rodiny, uděláme ho formou tou, že jim zavedeme jedno opatření, ale druhé vezmeme, tak to prostě není v součtu zvýšení podpory! Především pro ty malé nebo pro ty nízkopříjmové rodiny, které si budou brát hypotéky s delší dobou splatnosti, asi i s vyšší úrokovou sazbou, tak nakonec ve finále toto řešení bude zhoršením toho, co je dnes. A já bych chtěl upozornit vládní koalici, že na straně sedm vládního programového prohlášení je věta: "Zavazujeme se aktivně podporovat pracující rodiny s dětmi prostřednictvím daňových slev." Za dva a půl roku jste nepřišli s žádným konkrétním opatřením, které by naplňovalo tuto větu, kterou tady máte. A naopak tady chcete brát těmto rodinám možnost, aby si úroky z hypoték uplatnily jako svoji slevu. Je to jedno z opatření, které vy tady chcete rušit v rozporu s vaším prohlášením. Za KDU-ČSL mohu říci, jestli chceme zvýšit podporu, tak ponechejme tuto možnost uplatnit tyto slevy z hypoték a zaveďme to, co tady zaznělo, zaveďme zrušení té daně z převodu nemovitostí. Děkuji.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama