Ing. Martin Kolovratník

  • ANO 2011
  • Pardubický kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,95. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

24.03.2020 14:57:00

STK jsou v provozu a fungují bez omezení

STK jsou v provozu a fungují bez omezení

Mezi desítkami dotazů, které v těchto dnech v poslanecké kanceláři vyřizuji, je i velké množství otázek od motoristů. Panuje nejistota, jestli a jak současná vládní opatření dopadnou na provoz stanic technické kontroly pro motorová vozidla.

Panuje nejistota, jestli a jak současná vládní opatření dopadnou na provoz stanic technické kontroly pro motorová vozidla. Je nebo není zavřeno? A jak služby fungují?

Aktuální stav jsem si ověřil na ministerstvu dopravy a motoristy mohu uklidnit – stanice technické kontroly jsou v provozu. Je to důležitá zpráva, protože v celé republice probíhá na STK každodenně zhruba 30 tisíc kontrol osobních vozidel. Jedná se o přenesený výkon státní správy a průběžné schvalování technického stavu silničních vozidel určitě nemůžeme zastavit. Ve většině případů se jedná o technickou kontrolu těsně před vypršením platnosti a individuální doprava je v tomto období mnohem bezpečnější než cestování vlakem či autobusem.

Jaká jsou tedy doporučení a konkrétní informace?:

  • Obecně platí, že vládní omezení služeb se na STK nevztahuje. STANICE TECHNICKÉ KONTROLY V CELÉ ČR JSOU V PROVOZU.
  • Kvůli preventivním opatřením jednotlivé STK do jisté míry upravily otvírací dobu. Nasadily do provozu dvě směny techniků, které se vůbec nepotkávají.
  • Otvírací doba jednotlivých STK je upravená (většinou zkrácená).
  • Pro konkrétní prohlídku se vždy objednejte na internetu nebo telefonicky. Nejezděte na STK namátkově.
  • Služby pochopitelně fungují i pro nákladní vozidla, autobusy, prostředky IZS.
  • Při návštěvě dodržujte i vy základní bezpečnostní a hygienické předpisy (rouška, rukavice, minimální kontakt s ostatními osobami)

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama