Ing. Martin Kolovratník

  • ANO 2011
  • Pardubický kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 1. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

09.03.2026 20:07:00

Velké zakázky neprojdou bez souhlasu rady

Velké zakázky neprojdou bez souhlasu rady

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k přísnějšímu dohledu nad Správou železnic

 Stát letos pošle do železniční infrastruktury přes 70 miliard korun. To jsou obrovské veřejné peníze a je správné, aby nad jejich využitím existovala silnější kontrola. Proto nově nastavujeme pravidlo, že zakázky nad 200 milionů korun budou podléhat souhlasu správní rady Správa železnic. Stejně tak se budeme vyjadřovat i k větším změnám smluv a vícepracím.

Cílem není brzdit projekty, ale zajistit, aby se stavělo transparentně, hospodárně a aby se na železnici dostalo více konkurence mezi dodavateli. Železnice potřebuje investice, ale stejně tak potřebuje odpovědné řízení a kontrolu nad každou korunou z veřejných rozpočtů.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama