Ing. Mgr. Irena Ropková

  • ČSSD
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,77. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

21. 3. 2017 21:53:00

Rada souhlasila s podporou dětských skupin

Rada souhlasila s podporou dětských skupin

Rada hl. m. Prahy dne 21. 3. 2017 odsouhlasila poskytnutí podpory vybraným projektům předloženým v rámci výzev Operačního programu Praha – pól růstu ČR.

 Pokud projekty doporučené k podpoře schválí také Zastupitelstvo hl. m. Prahy, poputují evropské finance na projektové záměry například z oblasti „Zvýšení dostupnosti zařízení péče o děti“ nebo „Snazšího vzniku a rozvoje znalostně intenzivních firem“.

Rada hl. m. Prahy doporučila k podpoře další tři projektové záměry předložené v rámci průběžné dvaadvacáté výzvy Operačního programu Praha – pól růstu ČR, která má za cíl „Zvýšení dostupnosti zařízení péče o děti“. Evropských dotací by se tak měly dočkat projekty zaměřené na zajištění provozu dětských skupin v Praze 12 a také dětská skupina BONA. Projektové záměry v rámci zmíněné výzvy jsou hodnoceny a schvalovány průběžně, zájemci z řad žadatelů tedy mohou své žádosti o podporu podávat až do 14. 12. 2017.

„Jsem ráda, že v rámci Operačního programu Praha – pól růstu ČR můžeme podpořit další projekty zaměřené na provoz dětských skupin. Tyto aktivity umožňují rodičům dětí ve věku do zahájení školní docházky, a zejména ženám, dřívější návrat na pracovní trh, a ve velké míře tak přispívají k podpoře zaměstnanosti v Praze. Význam těchto projektových záměru je tedy neoddiskutovatelný,“ uvedla radní hl. m. Prahy pro oblast školství a evropské fondy Irena Ropková.

Dalším projektem, který Rada hl. m. Prahy doporučila k podpoře, je „Rozšíření a zvýšení kvality a efektivity fungování inkubačních kapacit xPORT VŠE Business Accelerator“. Tento projektový záměr byl předložen Vysokou školou ekonomickou v Praze v rámci desáté výzvy Operačního programu Praha – pól růstu ČR, která byla vyhlášena v lednu loňského roku. Cílem této výzvy bylo podpořit „Snazší vznik a rozvoj intenzivně znalostních firem“. V případě schválení Zastupitelstvem hl. m. Prahy bude projekt podpořen celkovou částkou ve výši až 35 mil. Kč.

„Cílem desáté výzvy bylo podpořit vznik a rozvoj vědeckotechnických parků a podnikatelských inkubátorů, jejichž vybavenost a kvalita významně ovlivňují konkurenceschopnost svého regionu. Projekt xPORT Vysoké školy ekonomické v Praze je velmi zajímavým počinem v této oblasti a těší mě, že můžeme v rámci Operačního programu Praha – pól růstu ČR přispět ke zvýšení jeho efektivnosti,“ doplnil Jan Hauser, ředitel odboru evropských fondů Magistrátu hlavního města Prahy.

Informace o Operačním programu Praha – pól růstu ČR jsou zájemcům k dispozici ZDE.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama