Ing. Milan Pour

  • ANO 2011
  • Středočeský kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 1,83. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

12.10.2020 14:45:53

V Milovicích si kontroluje koalice sama sebe, aneb jak se KV stal krycím výborem

V Milovicích si kontroluje koalice sama sebe, aneb jak se KV stal krycím výborem

Bez „dozoru“ opozičních zastupitelů vládne již téměř 2 roky na milovické radnici koalice složená z ODS, KDU-ČSL, TOP místo pro život a Za naše Milovice (Svobodní).

Koalice má pod palcem nejen kontrolní výbor, ale i finanční výbor a komise rady města, kde je rovněž (až na 2 výjimky v komisích) zastoupena pouze koaličními subjekty. Koalice tak porušila zvyk zcela běžný na komunální úrovni, kdy předsedu kontrolního výboru obsazuje největší opoziční strana a zastoupení ve výborech je nabídnuto poměrně také opozici. I u nás je předsedou kontrolního výboru na první pohled zastupitel zvolený za nejsilnější opoziční stranu.  Avšak co vidět není, je skutečnost, že tento zastupitel byl vybrán panem starostou za to, že hned po volbách převlékne triko, což se také stalo. Tomu odpovídá nejen hlasování tohoto předsedy kontrolního výboru, který od počátku hlasuje proti programu, za který kandidoval, ale zejména úroveň práce kontrolního výboru, který je již běžně nazýván krycím výborem, což lépe vystihuje jím odvedenou práci. Opozice se marně několikrát snažila do kontrolního výboru i finančního výboru prosadit svého zástupce, vždy jí to bylo zamítnuto, a to přestože se místo v obou těchto výborech uvolnilo. Kontrolní výbor pod vedením zástupce opozice a účast opozice ve finančním výboru je vždy pojistkou, aby komunální politika byla co nejtransparentnější. Krok starosty Lukáše Pilce (ODS) je tak špatným poselstvím všem občanům Milovic.
Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama