Ing. Miloš Petera

  • ČSSD
  • Středočeský kraj
  • 1. vicehejtman
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,05. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

09.04.2018 6:28:00

Požadavky starostů z okolí plánované stavby bude řešit komise

Požadavky starostů z okolí plánované stavby bude řešit komise

Členové Výboru pro životní prostředí a zemědělství a Výboru pro dopravu podpořili návrh náměstka hejtmanky pro oblast životního prostředí a zemědělství Miloše Petery (ČSSD) na vytvoření komise.

 Členové Výboru pro životní prostředí a zemědělství a Výboru pro dopravu podpořili návrh náměstka hejtmanky pro oblast životního prostředí a zemědělství Miloše Petery (ČSSD) na vytvoření komise, která bude řešit požadavky starostů z obcí v okolí zamýšlené výstavby Zařízení na energetické využití odpadu (ZEVO) Mělník.

„Se starosty průběžně jednáme, jejich požadavky shromažďujeme a budeme je zohledňovat při posuzování projektu. Nově vzniklá komise, která se bude tímto tématem zabývat, by měla komunikaci zjednodušit a urychlit,“ uvedl náměstek Miloš Petera. Ten také doplnil, že komise bude devítičlenná a bude v ní kromě něj i radní pro oblast dopravy František Petrtýl (ANO 2011).

Zařízení na energetické využití odpadů by mělo přispět ke koncepčnímu řešení odpadového hospodářství Středočeského kraje. Mělo by být primárně určené k energetickému využití směsného komunálního odpadu, který by měl nahradit primární fosilní paliva. Jeho kapacita by měla dosáhnout cca 110 MWt a využije 320 tisíc tun odpadů ročně. V současné době je krajem posuzován vliv stavby na životní prostředí (EIA).

Souhlas Středočeský kraj váže na vyřešení dopravní infrastruktury v oblasti, která je i v současné době nedostatečná a po vybudování spalovny by byla kritická. Vybudování dopravních obchvatů požaduje i Cítov a dalších dvanáct obcí v okolí. Dle odhadů si realizace záměru vyžádá 5,5 miliardy korun, z toho by obchvatové komunikace stály 4,5 miliardy.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama