Ing. Miloš Petera

  • ČSSD
  • Středočeský kraj
  • 1. vicehejtman
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,05. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

14.05.2018 18:29:00

Z hlediska imisí půjde o málo významný nárůst

Z hlediska imisí půjde o málo významný nárůst

Dvacetikilometrový úsek D6 na Rakovnicku dostal souhlasné stanovisko EIA.

Radní Středočeského kraje vydali souhlasné stanovisko k výstavbě zhruba dvacetikilometrového úseku dálnice D6 od Krušovic po Hořovičky. Výstavba je podle nich v pořádku z hlediska vlivu na životní prostředí (EIA) a není ani v rozporu s územním plánem.

„Dokumentace byla doplněna odbornými studiemi, ze kterých vyplývá, že z hlediska imisí půjde o málo významný nárůst a po realizaci navržených protihlukových opatření nedojde ani k překročení hygienického limitu hluku z provozu dálnice,“ uvedl Miloš Petera, náměstek hejtmanky pro oblast životního prostředí a zemědělství (ČSSD).

Jedná se o výstavbu a provoz dálnice D6 v úseku o celkové délce cca 20,8 km. Stavba začíná na cca 42 kilometru za obcí Krušovice a končí na zhruba 63 kilometru. Zahrnuje také obchvat v Hořovičkách, který je navržen jako novostavba čtyřpruhové dálnice. Součástí záměru je výstavba hlavní trasy, mostních objektů na dálnici i přes dálnici, mimoúrovňových křižovatek, realizace protihlukových opatření, úprav ostatních komunikací a odpočívky Kolešov.

Hlavní stavba se nachází v koridoru vymezeném v Zásadách územního rozvoje Středočeského kraje. A ani vedlejší stavby nacházející se úplně nebo jen z části mimo tento koridor nejsou v rozporu s územními plány příslušných obcí (Krušovice, Nesuchyně, Děkov, Hořovičky a Kolešov).

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama