Ing. Miloš Zeman

První přímo zvolený prezident ČR
  • BPP
  • prezident České republiky
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 3,7. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

18.05.2020 7:32:00

Jsem rád, že Izrael pokračuje v obraně demokratických hodnot

Jsem rád, že Izrael pokračuje v obraně demokratických hodnot

Prezident republiky Miloš Zeman zaslal gratulační dopis prezidentovi Státu Izrael Reuvenu Rivlinovi.

Vážený pane prezidente,

dovolte mi, abych Vám jménem svým i jménem občanů České republiky srdečně poblahopřál k úspěšnému sestavení vlády národní jednoty, která, jak věřím, bude pracovat pro blaho Státu Izrael.

Jsem velice rád, že Izrael i nadále pokračuje v obraně demokratických hodnot, na nichž je založen, a současně posiluje svou regionální pozici. Oceňuji česko-izraelské přátelství, pro které je rok 2020 výjimečný. V únoru jsme oslavili 30. výročí znovuobnovení diplomatických styků mezi našimi zeměmi. Nedávno jsme si připomněli 75. výročí konce druhé světové války, jež představovala kruté období pro naše národy. Tento rok se také nese ve znamení boje proti neviditelnému nepříteli v podobě viru COVID-19. Čeští a izraelští vědci se podílí na vývoji léčby této nemoci. Věřím, že společné úsilí povede k úspěchu a záchraně lidských životů.

Na prohlubování česko-izraelské spolupráce mi velice záleží a jsem rád, že stejně smýšlejícího partnera nyní budu mít nejen ve Vás, ale i v nové izraelské vládě.

Vážený pane prezidente, rád bych Vám popřál pevné zdraví a hodně úspěchů v profesním i osobním životě.

S úctou

Miloš Zeman
prezident České republiky

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama