Ing. Miloš Zeman

První přímo zvolený prezident ČR
  • BPP
  • prezident České republiky
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 3,66. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

13.6.2022 18:11:00

Pan ředitel Balák už zmínil kapličku Panny Marie

Pan ředitel Balák už zmínil kapličku Panny Marie

Komentář na facebookovém profilu k otevření opravené brány v Lánské oboře.

 S velkou radostí jsem se zúčastnil slavnostního otevření a požehnání opravené brány v Lánské oboře.

Při té příležitosti jsem uvedl:

Dámy a pánové, dobrý den,

děkuji, že jste přišli i v tomto poněkud riskantním počasí. Vážený pane starosto Lán, Vy jste mě tak trochu vyprovokoval, protože jste vybudoval velmi hezkou bránu při výjezdu z Lán, a my jsme se nenechali zahanbit a dohodli jsme se, že obnovíme starou Fürstenberskou bránu. A jak se tak na ni dívám, tak včetně toho jelena je velmi podobná té Vaší bráně v Lánech.

Nicméně není to jediný zásah do obnovy památek. Pan ředitel Balák už zmínil tu kapličku Panny Marie, ale obnovili jsme také Masarykův potok v lánském parku, který byl původně zatrubněn, a samozřejmě kvůli tomu jsme diskutovali s panem starostou Lán i výjezd, jak to říci správně, výjezd toho potoka do tuchlovického rybníka.

Takže každý rok něco přibylo, ale většinou to nebyla žádná nová stavba, ale rekonstrukce staveb dosavadních, což znamená, že si vážíme naší historie a že ji máme rádi.

A teď, pokud nemá ještě někdo mluvit, Jirko, tak otevřeme nůžky, doufám, že nebudou tupé, a pokusíme se přestřihnout tuto slavnostní pásku spolu s dalšími kolegy.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama