Ing. Miloslava Vostrá

  • KSČM
  • Středočeský kraj
  • poslankyně
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 1,77. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

24. 4. 2011 20:18:00

Heger by měl přestat vymýšlet nesmysly a začít konat

Heger by měl přestat vymýšlet nesmysly a začít konat

Tato vláda se chová jako princezna Koloběžka a současně jako čaroděj Belzebub.

Lékaři a ministr zdravotnictví dojednali kompromis, který měl zaručit zvýšení jejich podhodnocených platů, a tím zachování kvalitní péče v českých nemocnicích. Jenže ouha, pojišťovny se na celého ministra vykašlaly a některé nemocnice platí zvýšené platy ze svých rezerv. Vláda tak pouze dosáhla toho, že se přidalo části lékařů (protože někde jim plat ani nezvýšili) a peníze se sebraly z rezerv na investice, nové pavilony a modernizaci zastaralých přístrojů. Ministr zdravotnictví nám jaksi zapomněl sdělit, že pro zvýšení platů pouze vydal vyhlášku, která je zvyšuje a čekal, že se peníze někde samy vyčarují. To je takový vrchol diletantismu, že to snad převyšuje jen zvýšení poplatků ve zdravotnictví, které se platí do státního systému kvůli tomu, že stát zvedne daň na léky a bude si tak proplácet peníze mezi jednotlivými údy svého organismu.

Ministr Heger prokazuje neschopnost řídit rezort. Myslím, že je dokonce čas, aby se někdo podíval, jak vlastně řídil fakultní nemocnici v Hradci.

Vyzývám ministra zdravotnictví Leoše Hegera, aby začal konat. Přestal vymýšlet nesmysly a domnívat se, že peníze se berou ze vzduchu. Když lékařům slíbil vyšší platy, asi měl spočítáno, odkud na to vezme. To, že tento „detail" opomenul, svědčí o nekompetentnosti nejen jeho, ale také premiéra Nečase, který celý kompromis dozoroval. Výmluvy na to, že ho zdravotní pojišťovny neposlouchají, jsou směšné. To s nimi nejednal dopředu a nezjistil, jak se financování zajistí? Možná by měly pojišťovny zahájit arbitráž vůči ministerstvu financí a donutit ho plnit své přísliby. Každopádně zvýšit platy a nevědět, kde na ně vzít a hlavně to ani neřešit, to je vrchol diletantismu.

Miloslava Vostrá, poslankyně Parlamentu ČR

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama