Ing. Miroslav Toman

  • BPP
  • ministr zemědělství
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,06. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

18.12.2013 19:18:01

Chceme zefektivnit kontrolu potravin

Chceme zefektivnit kontrolu potravin

Kabinet Jiřího Rusnoka projednal a odsouhlasil novelu zákona o Státní zemědělské a potravinářské inspekci.

Schválený návrh zákona zvýší efektivitu výkonu kontroly potravin a zlepší ochranu spotřebitelů zavedením dalších opatření v případě zjištěných nedostatků. „Vzniká i nové oprávnění inspektorů zjednat si přístup do kontrolovaných prostor, včetně otevření uzavřených prostor a také opatření, které spočívá v uložení zákazu užívání prostor, pokud kontrolovaná osoba neumožní inspektorovi vstoupit na pozemky, do staveb nebo do jiných prostor v souladu s jeho oprávněním podle kontrolního řádu,“ vysvětlil ministr zemědělství Miroslav Toman.

 Novela zároveň zrychlí reakci státních orgánů v krizových případech, jako byly nedávné metanolové otravy. Současně dojde k adaptaci předpisů EU souvisejících s novou úpravou označování potravin.

  Přijatá novela navazuje na zákon o kontrole, jenž nabyde účinnosti od 1. ledna 2014.
Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama