Ing. Miroslav Toman

  • BPP
  • ministr zemědělství
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,09. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

05.08.2019 18:21:00

V případě mimořádných událostí požádáme v průběhu roku o další peníze

V případě mimořádných událostí požádáme v průběhu roku o další peníze

Rezort Ministerstva zemědělství získává jednu miliardu korun navíc

 Z této částky půjde na podporu lesního hospodářství 700 mil. Kč a na dotace do vodního hospodářství dalších 300 mil. Kč. Na dnešní schůzce se na tom dohodli ministryně financí Alena Schillerová s ministrem zemědělství Miroslavem Tomanem.

„Naši krajinu dlouhodobě trápí kůrovcová kalamita a nedostatek vody. S ministrem Tomanem jsme se proto dohodli, že v rozpočtu na příští rok dáme více peněz na řešení těchto palčivých problémů,“ uvedla ministryně financí Alena Schillerová. „Více peněz půjde na obnovu lesů po kůrovcové kalamitě a na opatření k zadržování vody v krajině. Zejména se jedná o výstavbu malých rybníčků a vodních nádrží,“ doplňuje ministryně financí.

Ministerstvo zemědělství by tak v příštím roce mělo hospodařit s rozpočtem z národních zdrojů ve výši 24 mld. Kč, přičemž celkový rozpočet je naplánován ve výši 55,9 mld. Kč. V případě potřeby bude moci ministerstvo zemědělství požádat o další prostředky na řešení mimořádných událostí, zejména na boj proti kůrovcové kalamitě.

„S paní ministryní financí jsme se dnes dohodli na posílení plánovaného rozpočtu na příští rok o jednu miliardu korun. Také jsme se dohodli, že v případě mimořádných událostí v zemědělství požádáme v průběhu roku o další peníze, pokud to stav státního rozpočtu dovolí,“ řekl ministr zemědělství Miroslav Toman.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama