Ing. Oldřich Vlasák

  • ODS
  • Královéhradecký kraj
  • krajský zastupitel
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,07. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

14.04.2014 13:37:42

Prohlášení k (ne)aktivitám Ing. Vlasáka v europarlamentu

Prohlášení k (ne)aktivitám Ing. Vlasáka v europarlamentu

Reakce na prohlášení Občanské konzervativní strany Černý (O.K. strana)

Volební boj se zjevně přiostřuje a někteří lidé již ztratili veškerou slušnost a smysl pro fair play. Jak jinak lze hodnotit reakci kandidáta Občanské konzervativní strany na můj článek „Čeští střelci mobilizují síly“ k uvažované  evropské regulaci zbraní.

V tomto článku mne kandidát napadá, že nic nedělám. Nejmenuji tohoto nešťastného kandidáta schválně, protože mu nehodlám dělat reklamu. Považuji ale za správné poučit kandidáta o tom, do čeho vlastně kandiduje, protože zjevně neví, jak Evropský parlament funguje a jaké má kompetence.

Tak za prvé, Evropský parlament není evropská vláda. V Parlamentu sice máme eurokomisařské lavice, ale v těch nezasedají poslanci. Naším úkolem je rozhodovat o legislativě, kterou předloží Evropská komise, sami nemáme právo legislativní iniciativy. Dosud nebyl předložen žádný návrh směrnice či nařízení, který by tuto oblast upravoval. V tuto chvíli je tak možné ovlivnit další vývoj pouze lobbingem, neformálním jednáním a tlakem na Evropskou komisi, aby příslušnou normu nenavrhla. To také činím. Otázkou je, co konkrétního činí kandidát, protože to se nikde nedočteme.

Chápu, že je kandidátovi líto, že „jeho volebnímu tématu“ někdo skutečně rozumí a že je o tom schopen napsat smysluplný článek. Neměl by však zbytečně propadat panice. Záběr evropské politiky je obrovský, regulací nespočetně.

Rozumím, že cílem Občanské konzervativní strany, za kterou kandidát kandiduje do EP a kterou založil pan Janeček, bývalý radní za ODS v Praze, dříve též člen Mladých sociálních demokratů, se kterým se v médiích pojí skandál s pochybnou nepřiznanou milionovou půjčkou v hotovosti, je plivat na ODS.

Doporučuji kandidátovi proto jediné. Studujte, snažte se a pracujte, a kdybyste se chtěl o Bruselu více dozvědět, navštivte mne v kanceláři, rád Vám ukáži a vysvětlím, co, jak a kde funguje.

Ing. Oldřich Vlasák, místopředseda Evropského parlamentu

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout