Ing. Ondřej Polanský

  • Piráti
  • Moravskoslezský kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,14. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

19. 2. 2019 18:50:00

Ústavní soud smetl stížnost senátorů – billboardy z dálnic zmizí, otázkou je kdy

Ústavní soud smetl stížnost senátorů – billboardy z dálnic zmizí, otázkou je kdy

Ústavní soud ČR dnes smetl ze stolu stížnost skupiny poslanců na přijetí zákona, který v roce 2012 zakázal billboardy u dálnic a silnic prvních tříd v nezastavěných oblastech, čímž potvrdil to, na co Piráti upozorňují již od března 2018.

Zákon dal vlastníkům na odstranění poutačů pět let, a ačkoliv od lhůty uplynulo téměř 18 měsíců, dosud z blízkosti dálnic zdaleka všechny billboardy nezmizely.

Dnešní rozhodnutí ústavního soudu považuji za zásadní. Jde o jasný vzkaz ministru dopravy Danu Ťokovi, aby ukončil vlekoucí se spory se zbývajícími majiteli reklamních ploch. Odstranění všech billboardů mělo proběhnout na konci zákonem stanovené lhůty, tedy v srpnu 2017. V polovině loňského roku pak ministr Ťok sliboval odstranění všech poutačů do konce roku 2018. Nález ústavního soudu dal jasně najevo, že naplnění téměř sedm let starého zákona nestojí v cestě žádné právní komplikace, teď leží vše v rukách ministerstva dopravy (resp. ŘSD) a jeho schopnostech.

Piráti již v srpnu minulého roku zmapovali nezákonně umístěné billboardy na dálnici D1 v úseku mezi Prahou a Brnem. Na základě běžných ceníků odhadli míru nezákonného obohacení na nelegálně provozovaných reklamních zařízení v tomto úseku D1 k 1. září 2018 na 40 milionů korun. Ministr Ťok mohl postupoval odvážněji a nepodléhat marketingové lobby.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout