Ing. Ondřej Prokop

  • ANO 2011
  • Praha 11
  • územní plánování
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,94. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

12.08.2020 8:28:42

Bytový fond hl. m. Prahy ve vztahu k strategickým profesím

 Bytový fond hl. m. Prahy ve vztahu k strategickým profesím

Milí sousedé, na dnešek jsem si pro vás připravil opět další zamyšlení nad bytovou situací v Praze🏠.Tentokrát bych se rád dotknul tématu odlivu kvalitních učitelů z Prahy, protože to s bydlením v Praze pochopitelně úzce souvisí.

Platy učitelů se postupně sice navyšují, pro bydlení v Praze jsou však stále nedostačující. Výsledkem je, že mnoho schopných pedagogů pak z Prahy odchází, což ohrožuje kvalitu vzdělávacího procesu☹️.

Nejde samozřejmě jen o učitele, ale i o další strategické zaměstnance, na které se v bytové politice musí myslet a je důležité, aby město mělo část svého bytového fondu vyhrazenou právě pro ně. Stejně by tomu mělo být i v případě nově budovaných městských bytů.

A to je také jeden z mých úkolů, kterým se do budoucna chci věnovat, s byty pro strategické profese počítám i ve své koncepci na rozšíření bytového fondu hlavního města Prahy👍.

Koncem týdne zde najdete rozsáhlý článek o aktuální situaci s městskými byty v Praze. Sledujte mě ,ať o něj nepřijdete. A co vy? Máte nějaký nápad, jak kvalitní učitele udržet v metropoli nebo naopak ještě přilákat nové? Napište mi…👇👇👇

Více v článku v komentáři.👇

https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/skolstvi-ucitele-platy-praha_2008090903_zit?fbclid=IwAR0x_SKVETLKuq0aZIJ6mMkxl9MIlPy7zn6kSg2Ova9Gq7tcMoUQE8Jptgg

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama