Ing. Ondřej Prokop

  • ANO 2011
  • Praha 11
  • územní plánování
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,9. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

20. 10. 2018 13:52:00

Hnutí ANO, TOP 09-STAN a ODS vyzývají Piráty ke vzniku „Koalice pro Jižní Město“

Hnutí ANO, TOP 09-STAN a ODS vyzývají Piráty ke vzniku „Koalice pro Jižní Město“

Volební pat v Praze 11 by mohl mít konečně řešení. Místní zastupitelské kluby hnutí ANO, TOP 09-STAN a ODS vyzvaly zastupitele z řad Pirátů ke vzniku “Koalice pro Jižní Město.”

 Spojení těchto čtyř subjektů, mezi nimiž panuje programová shoda, by hladce naplnilo potřebnou většinu.

Zmíněné uskupení disponuje dohromady 18 zastupiteli, v případě zapojení Pirátů by vznikla koalice o 27 hlasech. Zastupitelstvo jedenácté městské části má 45 členů, uvedené spojení by tak vynikalo potřebnou akceschopností:

“Po dvou týdnech intenzivních jednání, která nevedla k potřebnému řešení volebního patu, jsme se rozhodli spojit síly se stranami s největší programovou shodou. Ze zbývajících subjektů jsou pak našim prioritám jednoznačně nejblíž Piráti: stejně jako my chtějí prosadit transparentní řízení městské části, její rozumný rozvoj nebo třeba rozšíření participace občanů na místní správě. Proto jsme právě Piráty vyzvali ke spolupráci. Věřím, že se k nám připojí a pomohou nám Jižní Město proměnit ze stárnoucí panelákové čtvrti v zelenou, moderní městskou část, u které se zbytek Prahy bude inspirovat,” vysvětlil Ondřej Prokop, předseda zastupitelského klubu hnutí ANO v Praze 11.

Výzva obsahuje návrh konkrétních programových priorit a východisek pro dohodu o personálním složení společné koaliční rady.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout