Ing. Ondřej Prokop

  • ANO 2011
  • Praha 11
  • územní plánování
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,89. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

23.09.2020 12:13:52

Kauza prodeje bytů na MČ Praha 1

Kauza prodeje bytů na MČ Praha 1

Milí sousedé, možná jste zaznamenali znovuotevření kauzy týkající se privatizace bytů 🏠na Praze 1.

Desítky politiků a úředníků z městské části čelí opětovně trestnímu stíhání z důvodu údajného odprodeje obecních bytů za příliš nízké ceny, čímž měli způsobit škodu ve výši více než třiceti milionů korun.

O jejich případné vině nebo nevině rozhodne nezávislý soud. Nejedná se nicméně zdaleka o ojedinělý případ, kterým se policie a soudy musí zabývat. Porevoluční privatizace totiž probíhaly mnohdy překotně – za nepřehledných, nejednotných a nejasně daných podmínek. S důsledky se potýkáme dodnes. Nejen co se týká složitých právních kauz, ale především v podobě chudého obecního bytového fondu, což jen prohlubuje současnou bytovou krizi👎.

Právě o „divokých devadesátkách“ jsem se obšírněji rozepsal v druhém dílu svého seriálu k pražské bytové politice 👉 https://www.ondrejprokop.cz/2020/09/17/vyvoj-bytoveho-fondu-hl-m-prahy-aneb-divoke-devadesatky/

Na své si v článku jistě přijdou také milovníci pražské historie. V textu se totiž zabývám rozvojem metropole od okamžiku, kdy se stala hlavním městem nově vzniklého státu.

Jak se na rozsáhlou privatizaci bytů díváte vy❓
Jaké podle vás měla světlé stránky, a jaká negativa❓
Těším se na vaše názory v komentářích 👇👇👇.

Článek, na který reaguji najdete zde:
👉https://www.blesk.cz/clanek/regiony-praha-praha-zpravy/655671/policie-znovu-obvinila-desitky-politiku-a-uredniku-prahy-1-meli-prodavat-mestske-byty-pod-cenou.html

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama