Ing. Ondřej Prokop

  • ANO 2011
  • Praha 11
  • územní plánování
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,91. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

30. 9. 2020 11:28:14

Nedostatek bytů trápí nejen Prahu, ale i ostatní světové metropole

Nedostatek bytů trápí nejen Prahu, ale i ostatní světové metropole

Milí sousedé, jak jsem již několikrát zmiňoval ve svém "bytovém okénku" 🏠, bytová krize se zdaleka netýká jen Prahy. Nedostatek bytů trápí mnohá evropská i světová velkoměsta, namátkou například Melbourne, Paříž, Berlín nebo Barcelonu.

Ve snaze vyřešit neutěšenou situaci tamní radnice mnohdy navrhují značně radikální řešení.⚠️

Zatímco katalánská metropole chce majitele neobsazených investičních bytů donutit k pronájmu pohrůžkou nuceného odprodeje za polovinu tržní ceny, v Berlíně se dokonce objevují návrhy na jejich vyvlastnění.

Snahy „umravnit“ vlastníky nepronajímaných bytů se objevily také v Praze. Nápad Pirátů, kteří navrhovali vyšší zdanění prázdných nemovitosti, nicméně nezískal podporu, a já jsem za to rád.

Proč? Protože ačkoli v Praze byty bolestně chybí, potřebujeme se k nim dopracovat férově, a především systematicky. Jednorázové uvolnění pár tisíců bytových jednotek pochybnou metodou z dlouhodobého hlediska nic neřeší.

Zamítnutím návrhu Praha navíc dala najevo, že jí jsou podobné kontroverzní kroky cizí👍. Opravdu bych se nerad dočkal doby, kdy se začne znovu reálně diskutovat o vyvlastňování soukromého majetku. To už jsme si v historii jednou zažili a následky si neseme dodnes.

Jaký názor na to máte vy❓
Byli byste pro vyšší zdanění prázdných bytů❓
Napište mi váš názor do komentáře pod příspěvek 👇👇👇.

Článek, na který reaguji:
👉https://www.seznamzpravy.cz/…/barcelona-resi-nedostatek-byt…

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama