Ing. Ondřej Prokop

  • ANO 2011
  • Praha 11
  • územní plánování
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 1,22. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

23.03.2023 22:21:00

Praha podporuje zachování a rekonstrukci železničního mostu na Výtoni

Praha podporuje zachování a rekonstrukci železničního mostu na Výtoni

Zastupitelstvo se shoduje. Hlavní město Praha podporuje zachování a rekonstrukci železničního mostu na Výtoni. Jsem nadšený, že jsme napříč zastupitelskými kluby našli shodu názorů a že jsme společně proti jeho zbourání, jak plánovalo ministerstvo.

 S kolegy jsme se shodli, že most na Výtoni patří k důležitým a významným technickým i kulturním památkám, které je potřeba zachovávat. Nadále v této záležitosti tak za hlavní město budeme postupovat jednotně.

Konečné rozhodnutí bohužel nevydává Praha. Závěrečný rozsudek musí vynést Ministerstvo dopravy a Správa železnic. Hlavní město dnes svým usnesením může ministerstvo pouze požádat o alternativní řešení, než je nesmyslné zbourání. Věřím ale, že naše žádost bude vyslyšena. Já a moji kolegové nejsme zdaleka jediní, kdo za železniční most bojuje. Jak už jsem tu psal vícekrát, stojí za ním i odborná veřejnost a tisíce občanů, kteří podepsali petici.

Pokud nás ministerstvo vyslyší, bude následující postup asi následovný. Železniční most bude nejen rekonstruován, aby vydržel řadu dalších let, ale bude také rozšířen o třetí kolej, aby se zvýšila jeho dopravní kapacita. K rozšíření by došlo s využitím moderních technologií tak, aby byla maximálně zachována jeho historická podoba. Zejména jeho oblouková nýtovaná konstrukce přes Vltavu, která nyní už patří k symbolům této části Prahy.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama