Ing. Ondřej Prokop

  • ANO 2011
  • Praha 11
  • územní plánování
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 1,31. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

22.09.2023 23:14:00

Pražská koalice sestavená na vládním půdorysu Pražanům žádné výhody nepřináší

Pražská koalice sestavená na vládním půdorysu Pražanům žádné výhody nepřináší

Mimořádná pražská rada měla na programu jediný materiál k nákupu budovy pošty v ulici Na Strži na Pankráci.

 Logicky by se nabízelo, že náměstek Hlaváček dojde za svým stranickým kolegou, ministrem vnitra Vítem Rakušanem a pokud Praha skutečně budovu potřebuje, což podle nás není úplně jednoznačné, dohodnou se spolu na výhodném odkupu pro město. Evidentně když jde o to se společně vyfotit, sejít se dokáží, tak by to mohlo fungovat. Realita je však jiná!

Praha se musí přihlásit do dražby a soupeřit s dalšími zájemci. V průběhu jednání rady se však ukázalo, že pošta nastavila podmínky dražby tak, že se jí město v podstatě ani zúčastnit nemůže. I dle názoru legislativního odboru je to za těchto podmínek velmi právně sporné. Pošta chce zůstat v nájmu na 5+5+5 let za pevné nájemné cca 6 milionů, ale posudek magistrátu hovoří o 9,5 milionech. Absolutně se to nepotkává u vyvěšení záměru, který musí hlavní město vždy provést. Dále v případě rekonstrukce budovy bude mít vlastník budovy povinnost, aby nabídl obdobné prostory v okruhu 500 m2.

Další otázkou je, co s budovou hlavní město plánuje v případě, že by se odkud nakonec přeci jen zdařil. Pokud jejím záměrem je vybudování dostupného bydlení, pak jsme v hnutí ANO samozřejmě připraveni projekt odkup podpořit. Ale máme obavy, že současná koalice není schopná takový projekt rozumně a efektivně uchopit.

Podívejme se například na to, jak to dopadlo nebo spíš zatím nedopadlo s Novou Palmovkou, která je rozestavěná už několik let. Jednoduše máme strach, aby to nebyl jen další tunel z peněz daňových poplatníků.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama